U bolnici u Novom Marofu čitav tjedan događanja povodom obilježavanja Dana starijih osoba

U tjednu obilježavanja Dana starijih osoba – 1. listopada i Svjetskog dana hospicija i palijativne skrbi – 8. listopada, u OB Varaždin – Palijativna skrb Novi Marof pod vodstvom Udruge za palijativnu pomoć „ Srce“ Novi Marof, održavaju se razne prigodne aktivnosti.

_img_20160930_102442

U bolničkoj kapeli održana je Sveta misa vođena fra Vitomirom Glavašem uz prisutstvo velikog broja pacijenata,članova obitelji, osoblja i volontera Udruge “Srce”.

img_4413

Udruga nastavlja educirati svoje članove i volontere pa je održano i predavanje sestre Senke Sakač.

img_4436

Za sve okupljene poseban je doživljaj bio kada je skupina ‘Loptice’ Dječjeg vrtića Novi Marof u pratnji teta Kristine i Danice voćem i plodovima jeseni darivala bake i djedove smještene u bolnici, te baki Milki čestitala 93. rođendan. Razdragana i dirnuta baka Milka zauzvrat je darivala djecu ukrasnim srcima i slatkišima. Nakon što su pjesmom izmamili prisutnima suze radosnice, djeca su svoju igru nastavila u dječjem kutku u dijelu bolničkog perivoja.

101_0139-1

tekst preuzet sa: www.novi-marof.hr